Domowe maseczki do włosów z olejkiem jojoba

olejek-do-wlosow.jpgOlejek jojoba bardzo lubi towarzystwo – jest bowiem olejkiem uniwersalnym, pasującym do każdego rodzaju włosów i każdej skóry głowy. Jest również bardzo tolerancyjny i polubi się z innymi składnikami pielęgnującymi włosy.

Jeśli zatem nie masz czasu na całonocne olejowanie włosów, a chciałabyś o nie zadbać – dobrą propozycją będzie maseczka do włosów. Poniżej przedstawiamy dwie maseczki do włosów z olejkiem jojoba.

1. Odżywcza maseczka z jojobą i żółtkiem jajka.

  • żółtko
  • łyżeczka naturalnego miodu
  • łyżeczka olejku jojoba
  • pół łyżeczki skrobi ziemniaczanej
  • kilka kropli soku z cytryny

– opcjonalnie: 2 łyżeczki ulubionej maski lub odżywki do włosów
Wszystkie składniki należy delikatnie wymieszać ze sobą, a następnie nałożyć na włosy na około 30 minut. Maska będzie najlepiej działała, jeśli ogrzejemy w tym czasie głowę – można pokusić się o ogrzewanie owiniętych w ręcznik włosów suszarką, lub po prostu owinąć włosy w ogrzany wcześniej na grzejniku ręcznik.

Po upływie wyznaczonego czasu maseczkę zmywamy, a jeśli włosy są w naprawdę złej kondycji- po wysuszeniu ich można dodatkowo nałożyć olejek jojoba na same końce włosów. Po takiej masce włosy są gładkie i błyszczące. Maseczkę wykonuje się dwa razy w miesiącu.

 
2. Maseczka z drożdżami i olejkiem jojoba.

  • 25 dag drożdży do pieczenia
  • 50 ml gorącej wody
  • 1 łyżka olejku jojoba

Drożdże muszą rozpuścić się w wodzie. Po rozrobieniu ich w gorącej wodzie odstawiamy je w chłodne miejsce, aby wystygły. Do mieszanki dodajemy olejek jojoba. Jeśli mikstura okazuje się zbyt rzadka, można ją zagęścić, dodając łyżkę odżywki do włosów (najlepiej naturalnej, pozbawionej parabenów i silikonów).

Maskę należy trzymać na włosach owiniętych ciepłym ręcznikiem przez około 30 minut. Po tym czasie maskę spłukujemy, a włosy myjemy szamponem. Maseczka z drożdży i olejku jojoba dba o skórę głowy, zwłaszcza tą przetłuszczającą się, z nadprodukcją sebum. Sprawia również, ze włosy zyskują objętość i są lekko podniesione u nasady.