Do jakich włosów pasuje olej jojoba?

beauty.jpgOlejowanie włosów zaskakująco szybko zyskuje popularność wśród wielu kobiet- i słusznie. Jest to jedyna prosta i pełnowartościowa kuracja, która zapewnia włosom dogłębną regenerację. Wykonuje się ją w komfortowych warunkach, czyli w zaciszu własnego domu.
Podstawą dobrze wykonanego olejowania włosów, czyli takiego, które przyniesie spektakularne rezultaty- jest odpowiedni dobór naturalnego olejku.
Tutaj zaczyna się problem. Bywa, że niełatwo jest stwierdzić, jaki rodzaj włosów posiadamy. Wysokoporowate? A może niskoporowate? I co to właściwie oznacza?

Sięgając po olej jojoba, nie musimy o tym myśleć. Ten złoty olejek z powodzeniem sprawdzi się na wszystkich rodzajach włosów. Jest uniwersalny, a przy tym bardzo delikatny. Można go stosować nawet do pielęgnacji skóry głowy dzieci: świetnie upora się z ciemieniuchą. Olej jojoba nie tylko odnajdzie się na włosach o różnej porowatości. Przysłuży się zarówno włosom suchym i zniszczonym, jak i przetłuszczającym się. Dzieje się tak dlatego, że zawiera on skwalan- naturalny składnik ludzkiego sebum. Jeśli nasza skóra głowy produkuje wzmożoną ilość łoju- olej jojoba zrównoważy go. Jeśli natomiast jest ona przesuszona – skwalan uzupełni te niedobory.

Olejek jojoba odpowiada na różne potrzeby skóry głowy i włosów. Zapobiega utracie wody z łodygi włosa, zahamuje wypadanie pukli, ochroni końcówki przed rozdwajaniem się, a całe włosy przed niekorzystnym działaniem mrozu, wiatru lub silnego słońca. Bardzo dobrze odżywia cebulki włosów- to z kolei skutkuje szybszym wzrostem zdrowych, lśniących i sprężystych pukli. Będzie ratunkiem dla wszystkich, którzy mają problemy z łupieżem- regularne stosowanie olejku pomoże go zwalczyć i zapobiegnie jego nawrotom. Przyda się on również podczas codziennej stylizacji włosów, ponieważ szybko, skutecznie i bez obciążania kondycjonuje niesforne, napuszone kosmyki nadając im pięknego blasku.

Olej jojoba jest zatem produktem uniwersalnym. Można bezpiecznie sięgnąć po niego, wybierając swój pierwszy olejek do olejowania włosów. Na pewno nas nie zawiedzie.